Vuosikalenteri 2020

Vuosikalenteri 2020

Tammikuu
3-5 Tyttöjen maajoukkueleiri Kuortane
3-5 Himberg-haastajaryhmän (U15, U17, U20) leiri Kuortane
3-5 Poikien ja junioreiden vapaapainileiri Kuortane
4 Tuomarien ja ottelujärjestäjien koulutustilaisuus Tampere
4 Loppiaispainit Järvenpää (JäVo)
6 32. Loppiaispainit Isokyrö (VäVi & KyVo)
11 Herman Kare 2020 (UWW) Kouvola (KoPa)
11 99. Valopainit – Roope Liinamaan muistopainit Mänttä (MäVa)
15-18 Matteo Pellicone, Ranking sarja UWW Rooma (ITA)
18 Suomen ja Viron yhteiset juniorien SM-kilpailut, vp Porvoo (PoWe)
18 Olavi Niemen muistopainit Pori (PPM)
18 Selecta Cup 2020 Laihia (LaihLu)
18 Kv. Painikilpailut Oulu (OP)
24-25 SM-kilpailut, kr Jyväskylä (VaaKu)
25 Kajaanin Juntan ikäkausikilpailut Kajaani (KaJu)
25-26 Valtakunnallinen tyttöpainileiri Kajaani (KaJu)
Helmikuu
01 Kv. Taisto Kangasniemen XXII muistopainit / Tampere (TaPs)
TUL:n av. tyttöjen ja poikien mestaruuskilpailut
8 Raimo ja Esko Taskisen muistopainit Kemi (KI)
8 Kauko Lehtosen muistopainit Janakkala (JPI)
10-16 EM-kilpailut Rooma (ITA)
15 Kotka-painit Kotka (PopI)
15 Alavus-painit Alavus (AU)
16 Av. TUL Järvi-Suomen mestaruuskilpailut, kr Jyväskylä (JyPÄ)
22 Myhi-turnaus Ilmajoki (IK)
24-28 Himberg-teamin maajoukkueleiri Kuortane
28-1.3. Maajoukkueleiri, tytöt Kuortane
29 Mannin Matsit ja Länsi-Suomen aluemestaruuskilpailut Peräseinäjoki (PeTo)
29 VaSa:n ikäkausikilpailut, kr Vantaa (VaSa)
29 Lounais-Suomen, Hämeen ja Uudenmaan aluemestaruuskilpailut Turku (TWM)
Maaliskuu
6-8 Himberg-haastajaryhmän (U15, U17, U20) leiri Kuortane
7 Barentsin alueen alokas-, ikäkausi- ja kadettipainit Sodankylä (LapinV)
7 TaVo:n ikäkausikilpailut Tampere (TaVo)
13-15 Tyttöjen haastajaleiri + valmentajakoulutus tyttö- ja vapaapaini Kuortane
14 K-S OP-turnaus Vaajakoski (VaaKu)
14 Hyvinkää Open, kr Hyvinkää (HyPk)
19-22 Euroopan OK-karsintaturnaus Budapest HUN)
20-22 Alueleiri Uusimaa / Itä-Suomi Pajulahti
21 Eero Tapio -turnaus Haukipudas (HaHe)
21 AuPs:n ikäkausikilpailut Aura (AuPs)
21 Nepparin muistopainit Seinäjoki (SPM)
28 XXVIII Ollin painit Kuusankoski (Pilke)
Huhtikuu
04 Juniorien ja U15 SM-kilpailut, kr Voikkaa (VoVi)
10-12 Alueleiri Uusimaa / Itä-Suomi Pajulahti
11 Turku Open Turku (TP)
18 Naisten ja miesten sekä U15 SM-kilpailut, vp Seinäjoki (YKV)
19 Kokko-Kalle Games Kokkola (KäTa)
25 Poikien SM-kilpailut, kr Ilmajoki (IK)
30-3.5. Maailman OK-karsintaturnaus Sofia (BUL)
Toukokuu
2 Uolevi Setälän muistopainit & Tampere Female wrestling tournament Tampere (Koovee)
9 Kultavieska Cup Ylivieska (ViVo)
9 TUL:n kreikkalais-roomalaisen painin miesten ja junioreiden mestaruuskilpailut Helsinki (Haka)
16-17 Koululiikuntaliiton (KLL) mestaruuskilpailut, kr Muhos
22-24 Maajoukkueleiri, tytöt Kuortane
Kesäkuu
5-7 U15 EM-kilpailut Varna (BUL)
6 Veikko Rantanen -turnaus Heinola (HI)
11-13 Training camp, tytöt Kuortane
13 Finlandia Freestyle Cup – ei vielä myönnetty
14 Av. Rantapainin Länsi-Suomen mestaruuskilpailut Jyväskylä (JyPÄ)
15-21 KEM-kilpailut (U17) Katowice (POL)
27 Av. kv. Ruissalopainit Turku (TuTo)
29-5.7. JEM-kilpailut Skopje (MKD)
Heinäkuu
11 Av. Rantapainin TUL:n mestaruuskilpailut Jyväskylä (JyPÄ)
13-19 U23 EM-kilpailut Wals-Siezenheim/Salsburg (AUT)
27-3.8. Himberg-teamin maajoukkueleiri (kv. leiri) Kuortane
Elokuu
1 Av. Rantapainin Itä-Suomen mestaruuskilpailut Lappeenranta (LrTU ja SimVe)
2-8 Olympialaiset Tokio (JPN)
17-23 KMM-kilpailut (U17) Tatabanya (HUN)
29 XXXVII Kalle Mäkisen painit Turku (TWM)
Syyskuu
5 VaSa:n ikäkausikilpailut, vp Vantaa (VaSa)
7-13 JMM-kilpailut Belgrad (SRB)
12 Lohi-painit Kotka (PopI)
12 Tapsan painit Muhos (MuVo)
18-20 Maajoukkueleiri + haastajat, tytöt Kuortane
19 Ikäkausikilpailut, vp Järvenpää (JäVo)
26 Arjessa-turnaus Ilmajoki (IK)
Lokakuu
3 Kemi Cup Kemi (KI)
3 Finlandia Freestyle Cup Hyvinkää (HyPk)
3 Luoman Oy-Cup Ylistaro (YKV)
9-11 Himberg-haastajaryhmän (U15, U17, U20) leiri Kuortane
10 Vapaapainikilpailut Liminka (LNM)
10 VUV:n ikäkausikilpailut, vp Kuusankoski (VUV)
12-16 Himberg-teamin maajoukkueleiri Kuortane
20-25 VMM-kilpailut Loutraki (GRE)
24 Arvo Haavisto (UWW) Ilmajoki (IK)
31 KankU:n ikäkausikilpailut Kankaanpää (KankU)
31 Junior Kare Kouvola (KoPa)
Marraskuu
7 Tampere Cup Tampere (Koovee, TaPs & TaVo)
13-15 Maajoukkueleiri + haastajat, tytöt Kuortane
13-15 Leiri Pajulahti
14 Pertsan painit Sodankylä (LapinV)
14 VVV Cup, kr Vaasa (VVV)
21-22 Helsinki Open Helsinki (HPM)
23-29 U23 MM-kilpailut Tampere
28 33. Joulumaapainit Rovaniemi (LaLu)
Joulukuu
4-6 Himberg-haastajaryhmän (U15, U17, U20) leiri Kuortane
5 Tyttöjen ja poikien SM-kilpailut, vp Janakkala (JPI)
12-13 KLL:n mestaruuskilpailut, vp Helsinki
27-30 Leiri Pajulahti
  • Suomi
  • English
  • X

    Menu

    X