Vuosikalenteri 2020

Tammikuu päivitetty 4.7.2020
3-5 Tyttöjen maajoukkueleiri Kuortane
3-5 Himberg-haastajaryhmän (U15, U17, U20) leiri Kuortane
3-5 Poikien ja junioreiden vapaapainileiri Kuortane
4 Tuomarien ja ottelujärjestäjien koulutustilaisuus Tampere
4 Loppiaispainit Järvenpää (JäVo)
6 32. Loppiaispainit Isokyrö (VäVi & KyVo)
10 Painijan oheisharjoittelu -koulutus Kouvola
11 Herman Kare 2020 (UWW) – Suomi Cup Kouvola (KoPa)
11 99. Valopainit – Roope Liinamaan muistopainit Mänttä (MäVa)
15-18 Matteo Pellicone, Ranking sarja UWW Rooma (ITA)
18 Suomen ja Viron yhteiset U20 (juniorit) mestaruuskilpailut, vp Porvoo (PoWe)
18 Olavi Niemen muistopainit Pori (PPM)
18 Selecta Cup 2020 Laihia (LaihLu)
18 Kv. Painikilpailut Oulu (OP)
24-25 SM-kilpailut, kr – Suomi Cup Jyväskylä (VaaKu)
25 Kajaanin Juntan ikäkausikilpailut Kajaani (KaJu)
25 Lounais-Suomen alueleiri Pori (PPM)
25-26 Valtakunnallinen tyttöpainileiri Kajaani (KaJu)
27-31 Miesten maajoukkueleiri, kr Kuortane
Helmikuu
01 Kv. Taisto Kangasniemen XXII muistopainit / TUL:n av. tyttöjen ja poikien mestaruuskilpailut Tampere (TaPs)
8 Raimo ja Esko Taskisen muistopainit Kemi (KI)
8 Kauko Lehtosen muistopainit Janakkala (JPI)
8 Nallepainin ohjaajakoulutus Helsinki
10-16 EM-kilpailut Rooma (ITA)
15 Kotka-painit ja av. Itä-Suomen aluemestaruuskilpailut, kr Kotka (PopI)
15 Alavus-painit Alavus (AU)
16 Av. TUL Järvi-Suomen mestaruuskilpailut, kr Jyväskylä (JyPÄ)
17-21 Yläkoululeiri Kuortane
18-21 Maajoukkueleiri, jun. Vapaapaini Helsinki
22 Myhi-turnaus Ilmajoki (IK)
24-28 Himberg-teamin maajoukkueleiri Kuortane
28-1.3. Maajoukkueleiri, tytöt Kuortane
29 Mannin Matsit (Suomi Cup) ja Länsi-Suomen aluemestaruuskilpailut Peräseinäjoki (PeTo)
29 Lounais-Suomen, Hämeen ja Uudenmaan aluemestaruuskilpailut Turku (TWM)
Maaliskuu
6-8 Himberg-haastajaryhmän (U15, U17, U20) leiri Kuortane
7 Barentsin alueen alokas-, ikäkausi- ja kadettipainit Sodankylä (LapinV)
7 TaVo:n ikäkausikilpailut Tampere (TaVo)
9-13 Miesten maajoukkueleiri, kr Kuortane
13-15 Tyttöjen haastajaleiri + valmentajakoulutus tyttö- ja vapaapaini – PERUTTU Kuortane
14 K-S OP-turnaus – Suomi Cup – PERUTTU Vaajakoski (VaaKu)
14 Hyvinkää Open, kr – PERUTTU Hyvinkää (HyPk)
19-22 Euroopan OK-karsintaturnaus – SIIRRETTY Budapest HUN)
20-22 Alueleiri Uusimaa / Itä-Suomi – PERUTTU Pajulahti
21 Eero Tapio -turnaus – PERUTTU Haukipudas (HaHe)
21 AuPs:n ikäkausikilpailut – PERUTTU Aura (AuPs)
21 Nepparin muistopainit – SIIRRETTY 5.9. Seinäjoki (SPM)
Huhtikuu
04 U20 (juniorit) ja U15 SM-kilpailut, kr – SIIRRETTY 8.8. Voikkaa (VoVi)
10-12 Alueleiri Uusimaa / Itä-Suomi – PERUTTU Pajulahti
11 Turku Open – PERUTTU Turku (TP)
18 Naisten ja miesten sekä U15 SM-kilpailut, vp – SIIRRETTY 3.10. Seinäjoki (YKV)
19 Kokko-Kalle Games – SIIRRETTY 22.8. Kokkola (KoKi)
25 U17 (kadetit) SM-kilpailut, kr – SIIRRETTY 26.9. Ilmajoki (IK)
30-3.5. Maailman OK-karsintaturnaus – SIIRRETTY Sofia (BUL)
Toukokuu
2-3 U17 (kr-np-vp) ja U20 (kr) PM-kilpailut – PERUTTU Viro
9 Uolevi Setälän muistopainit & Tampere Female wrestling tournament – PERUTTU Tampere (Koovee)
9 Kultavieska Cup – PERUTTU Ylivieska (ViVo)
9 Av. TUL:n kr. painin miesten ja junioreiden mestaruuskilpailut – Suomi Cup – PERUTTU Helsinki (Haka)
9-10 Seniorien PM-kilpailut (kr-np) – PERUTTU Tanska
11-15 Yläkoululeiri – PERUTTU Kuortane
22-24 Maajoukkueleiri, tytöt – PERUTTU Kuortane
23 XXVIII Ollin painit – PERUTTU Kuusankoski (Pilke)
Kesäkuu
6 Veikko Rantanen -turnaus – Suomi Cup – PERTTU Heinola (HI)
11-13 Training camp, tytöt – PERUTTU Kuortane
13 Finlandia Freestyle Cup – PERUTTU Järvenpää (JäVo)
14 Av. Rantapainin Länsi-Suomen mestaruuskilpailut – PERUTTU Jyväskylä (JyPÄ)
27 Av. kv. Ruissalopainit – PERUTTU Turku (TuTo)
Heinäkuu
2-5 Maajoukkueleiri, tytöt ja pojat, vp Kuortane
10-12 Training camp, tytöt ja pojat Kuortane
11 Av. Rantapainin TUL:n mestaruuskilpailut – PERUTTU Jyväskylä (JyPÄ)
12-15 TUL painileiri – PERUTTU Kisakeskus
25 Kotkan Meripäivien rantapainit – PERUTTU Kotka (KPM)
27-3.8. Himberg-teamin maajoukkueleiri (kv. leiri) Kuortane
Elokuu
1 Av. Rantapainin Itä-Suomen mestaruuskilpailut Lappeenranta (LrTU ja SimVe)
1 Av. Uudenmaan rantapainin aluemestaruuskilpailut – PERUTTU Kärkölä (LaNo)
2-8 Olympialaiset – SIIRTO v. 2021 Tokio (JPN)
6-9 Maajoukkueleiri, tytöt Kuortane
8 U20 (juniorit) ja U15 SM-kilpailut, kr – SIIRRETÄÄN SYKSYMMÄLLE Voikkaa (VoVi)
22 Kokko-Kalle Games – PERUTTU Kokkola (KoKi)
22 Av. rantapainin SM-kilpailut / 2. Beach Open ja HPM:n 85-vuotisjuhlakisat – Suomi Cup Helsinki (HPM)
28-30 Valtakunnallinen tyttöpainileiri Jyväskylä
29 XXXVII Kalle Mäkisen painit – Suomi Cup Turku (TWM)
Syyskuu
5 VaSa:n ikäkausikilpailut, vp Vantaa (VaSa)
5 Nepparin muistopainit Seinäjoki (SPM)
5-6 Suomen Painiveteraanikerhon (SPVK) kesäpäivät Tampere
12 Lohi-painit – Suomi Cup – PERUTTU Kotka (PopI)
12-13 KLL:n mestaruuskilpailut, kr – PERUTTU Muhos (MuVo)
18-20 Maajoukkueleiri, tytöt Kuortane
19 Ikäkausikilpailut, vp Järvenpää (JäVo)
19 Kemi Cup Kemi (KI)
25 TUL-Kalev-Joud -liitto-ottelu Paikuse (EST)
26 U17 (kadetit) SM-kilpailut, kr Ilmajoki (IK)
27 Nuorisoturnaus Ilmajoki (IK)
Lokakuu
3 Naisten ja miesten sekä U15 SM-kilpailut, vp Seinäjoki (YKV)
3 Finlandia Freestyle Cup Hyvinkää (HyPk)
5-11 U17 (kadetit) EM-kilpailut Puola
9-11 Himberg-haastajaryhmän (U15, U17, U20) leiri Kuortane
10 Vapaapainikilpailut Liminka (LNM)
10 VUV:n ikäkausikilpailut, vp Kuusankoski (VUV)
12-16 Himberg-teamin maajoukkueleiri Kuortane
16-18 Haastajaleiri, tytöt Kuortane
16-18 Vapaapainivalmentajakoulutus, lähijakso 1 Kuortane
19-25 U20 (juniorit) EM-kilpailut Skopje (MKD)
23-25 Maajoukkueleiri, tytöt Kuortane
24 Arvo Haavisto (UWW) – Suomi Cup Ilmajoki (IK)
24 Av. Itä-Suomen aluemestaruuskilpailut, vp Simpele (SimVe)
24 Lounais-Suomen, Hämeen ja Uudenmaan aluemestaruuskilpailut, vp Raisio (RVM)
31 KankU:n ikäkausikilpailut Kankaanpää (KankU)
31 Junior Kare Kouvola (KoPa)
Marraskuu
7 Tampere Cup – Suomi Cup Tampere (Koovee, TaPs & TaVo)
7 Kankuri Cup Lapua (Virkiä)
13-15 Haastajaleiri, tytöt Kuortane
13-15 Vapaapainivalmentajakoulutus, lähijakso 2 Kuortane
13-15 Leiri Pajulahti
14 Pertsan painit Sodankylä (LapinV)
14 VVV Cup, kr Vaasa (VVV)
21 33. Joulumaapainit Rovaniemi (LaLu)
21-22 Helsinki Open Helsinki (HPM)
23-29 U23 MM-kilpailut Tampere
Joulukuu
4-6 Himberg-haastajaryhmän (U15, U17, U20) leiri Kuortane
4-10 U20 (juniorit) MM-kilpailut Belgrad (SRB)
5 U17 (tytöt ja pojat) SM-kilpailut, vp Janakkala (JPI)
12-13 KLL:n mestaruuskilpailut, vp Helsinki
12-20 MM-kilpailut Belgrad (SRB)
18-20 Maajoukkueleiri, tytöt Kuortane
27-30 Leiri Pajulahti
  • Suomi
  • English
  • X

    Menu

    X