Vuosikalenteri 2021

  päivitetty 4.3.2021
Tammikuu
4-6Maajoukkueleiri U23, U20, U17 ja U15, tytötKuortane
4-8Maajoukkueleiri, miehet krKuortane
6Loppiaispainit - PERUTTUJärvenpää (JäVo)
633. Loppiaispainit - PERUTTUIsokyrö (VäVi & KyVo)
9Herman Kare (UWW) - Suomi Cup - PERUTTUKouvola (KoPa)
16100. Valopainit - Roope Liinamaan muistopainit - PERUTTUMänttä-Vilppula (MäVa)
16Oulun Pyrinnön kv. painikilpailut - PERUTTUOulu (OP)
16Selekta Cup - PERUTTULaihia (LaihLu)
18-22Painin yläkoululeiriKuortane
22-24Himberg-haastajat (U20, U17, U15)Kuortane
23Olavi Niemen muistopainit - PERUTTU Pori (PPM)
29-31Haastajaleiri, tytötKuortane
29-31Vapaapainivalmentajakoulutus, 3. lähijaksoKuortane
30TUL:n av. tyttöjen ja poikien mestaruuskilpailut / kv. Taisto Kangasniemen XXIII muistopainit - PERUTTUTampere (TaPs)
Helmikuu
1-5Maajoukkueleiri, miehet, krKuortane
5-7Itä-Suomen ja Uudenmaan alueleiriPajulahti
6Kv. Raimo ja Esko Taskisen muistopainit / Pohjois-Suomen aluemestaruuskilpailut, kr - PERUTTUKemi (KI)
6Mannin matsit ja Länsi-Suomen aluemestaruuskilpailut - PERUTTUPeräseinäjoki (PeTo)
13Av. poikien kr. painin Etelä-Pohjanmaan pm-kilpailut - PERUTTUJalasjärvi (JalJa)
19-23Himberg-teamin maajoukkueleiriKuortane
20Kotka-painit - PERUTTUKotka (PopI)
25-28Maajoukkueleiri U23, U20, U17 ja U15, tytöt sekä maajoukkue pojat vpKuortane
Maaliskuu
1-5Maajoukkueleiri, miehet krKuortane
6Ikäkausipainit - PERUTTUAura (AuPs)
6K-S OP-painiturnaus - PERUTTUVaajakoski (VaaKu)
12-14Haastajaleiri, tytöt - SIIRTO MYÖHEMPÄÄN AJANKOHTAANKuortane
12-14Vapaapainivalmentajakoulutus, 4. lähijakso - SIIRTO MYÖHEMPÄÄN AJANKOHTAANKuortane
13Hyvinkää Open, kr - PERUTTUHyvinkää (HyPk)
13TaVo:n ikäkausikilpailut - PERUTTUTampere (TaVo)
13Barents Youth Wrestling tournament - PERUTTUSodankylä (LapinV)
13XXVIII Ollin painit - PERUTTUKuusankoski (Pilke)
18-21Euroopan OK-karsintaturnausBudapest HUN)
20Eero Tapio -turnaus - TUL:n avoimet tyttöjen ja poikien mestaruuskilpailut - PERUTTUHaukipudas (HaHe)
20Vantaan Sammon ikäkausikilpailut - PERUTTUVantaa (VaSa)
20Alavus-painit - PERUTTUAlavus (AU)
26-28Himberg-haastajat (U20, U17, U15)Kuortane
Huhtikuu
2-4Itä-Suomen ja Uudenmaan alueleiriPajulahti
3Pääsiäispainit - PERUTTUTurku (TuTo)
16-18Maajoukkueleiri U23, U20, U17 ja U15, tytötKuortane
17Kokko-Kalle GamesKokkola (KoKi)
1790v. juhlakilpailut - PERUTTUHelsinki (HeTa)
19-25EM-kilpailutVarsova (POL)
24U17 SM-kilpailut, krKuortane (KuKu)
Toukokuu
6-9Maailman OK-karsintaturnausSofia (BUL)
7-9
Itä-Suomen ja Uudenmaan alueleiriPajulahti
8Uolevi Setälän muistopainit & Tampere Female wrestling tournamentTampere (Koovee)
8Kultavieska CupYlivieska (ViVo)
10-14Painin yläkoululeiriKuortane
15-16Koululiikuntaliiton (KLL) mestaruuskilpailut, krMuhos
17-23U23 EM-kilpailutSkopje (MKD)
21-23Maajoukkueleiri U23, U20, U17 ja U15, tytötKuortane
27-30U15 EM-kilpailutBurgas (BUL)
Kesäkuu
7-9Training camp, tytötKuortane
7-9Arvokisoihin valmistava leiri, tytötKuortane
12Veikko Rantanen -turnausHeinola (HI)
12Finlandia Freestyle CupJärvenpää (JäVo)
14-20U17 EM-kilpailutSamokov (BUL)
16-26Himberg-teamin maajoukkueleiriKuortane
26RuissalopainitTurku (TuTo)
28.6.-4.7.U20 EM-kilpailutDortmund (GER)
Heinäkuu
13-16TUL painileiriUrheiluopisto Kisakeskus, Raasepori
15-18Arvokisoihin valmistava leiri, tytötKuortane
19-25U17 MM-kilpailutBudapest (HUN)
31Kotkan Meripäivien rantapainit - ei vielä myönnettyKotka (KPM)
Elokuu
1XII Raimo "Sumo" Karlssonin kv. muistopainit - ei vielä myönnettyHelsinki (VV)
1-7OlympialaisetTokio (JPN)
16-22U20 MM-kilpailutUfa (RUS)
29XXXVIII Kalle Mäkisen painit - ei vielä myönnettyTurku (TWM)
Syyskuu
4U20 ja U15 SM-kilpailut, krKajaani (KaJu)
10-11
SM-kilpailut, krIlmajoki (IK)
10-12Maajoukkueleiri U23, U20, U17 ja U15, tytötKuortane
11VaSa:n ikäkausikilpailut, vp - ei vielä myönnettyVantaa (VaSa)
11Tapsan painit - ei vielä myönnettyMuhos (MuVo)
17-19Haastajaleiri, tytötKuortane
18Lohi-painit - Suomi Cup - ei vielä myönnettyKotka (PopI)
18Kemi Cup - ei vielä myönnettyKemi (KI)
25Ikäkausikilpailut, vp - ei vielä myönnettyJärvenpää (JäVo)
25Nuorisoturnaus - ei vielä myönnettyIlmajoki (IK)
Lokakuu
2Luoman Cup - ei vielä myönnettyYlistaro (YKV)
2-10MM-kilpailutOslo (NOR)
9Finlandia Freestyle Cup - ei vielä myönnettyHyvinkää (HyPk)
15-17Maajoukkueleiri U23, U20, U17 ja U15, tytöt (tai kv. leiri)Kuortane
16Vapaapainikilpailut (aluekisat) - ei vielä myönnettyLiminka (LNM)
18-22Himberg-teamin maajoukkueleiriKuortane
19-24VMM-kilpailutLoutraki (GRE)
23SM-kilpailut, vp - miehet, naiset ja U15Porvoo (PoWe)
24U20 SM-kilpailut, vp - miehet ja naisetPorvoo (PoWe)
30Ikäkausikilpailut (pojat kr, tytöt vp) - ei vielä myönnettyJyväskylä (HWJ)
30KankU:n ikäkausikilpailut - ei vielä myönnettyKankaanpää (KankU)
30Junior Kare - ei vielä myönnettyKouvola (KoPa)
Marraskuu
1-7U23 MM-kilpailutBelgrad (SRB)
6Tampere Cup - ei vielä myönnettyTampere (Koovee, TaPs & TaVo)
12-14Haastajaleiri, tytötKuortane
13Janakkala Open - ei vielä myönnettyTurenki (JPI)
13VVV Cup - ei vielä myönnettyVaasa (VVV)
13Pertsan painit - ei vielä myönnettySodankylä (LapinV)
19-21LeiriPajulahti
19-26World Military Wrestling ChampionshipsTeheran (IRI)
26-28Himberg-haastajat (U20, U17, U15)Kuortane
Joulukuu
4Arvo Haavisto -turnaus (UWW)Ilmajoki (IK)
11U17 SM-kilpailut, vp - tytöt ja pojatYlivieska (ViVo)
17-19Maajoukkueleiri U23, U20, U17 ja U15, tytötKuortane
17-19Himberg-haastajat (U20, U17, U15)Kuortane
27-30LeiriPajulahti
  • Suomi
  • English
  • X

    Menu

    X