Itä-Suomen alue

ALUEPÄÄLLIKKÖ
Ari-Pekka Klami
050 356 3075 / ap.klami@kymp.net

ALUEVALMENTAJA
Tapio Lattu (kr-vp)
lattusvili@gmail.com

VALMENTAJAKOULUTTAJA
Mika Kivelä
040 511 8192 / mika.kivela70@gmail.com

TUOMARIKOULUTTAJA
Joonas Hietala
040 543 7624 / joonashietala@hotmail.com

OTTELUJÄRJESTÄJÄKOULUTTAJA
Esa Mäkinen
040 514 2297 / esa.makinen@kymp.net

ALUEEN KK-PAINIVASTAAVA
Ilkka Lehikoinen
050 326 6988 / ilkkalehikoinen@hotmail.com

TAPAHTUMAT 2021

Harjoitusillat Pajulahdessa

23.1.2021 Itä-Suomen alueleiri, Kuopio – kutsu

13.2.2021 Painikouluohjaajan koulutus, Lappeenranta – kutsu


SEURAT

Heinolan Isku
Petter Vilenius
040 557 2819 / petter.vilenius@gmail.com
Harjoittelupaikka: Heinolan jäähalli

Joensuun Voimailukerho
Aki Sandberg
050 341 9525 / aki.sandberg@gmail.com tai joensuunvoimailukerho@gmail.com
Harjoittelupaikka: Tullinportinkatu 54, 80130 Joensuu

Kotka Eagles Wrestling
Jarmo Söderholm
0400 178 659 / mrp.jarmo@gmail.com
Harjoittelupaikka:

Kotkan Painimiehet
Ari-Pekka Klami
050 356 3075 / ap.klami@kymp.net
Harjoittelupaikka: Kamppailukeskus

Kouvolan Painijat
Helena Orpana
0500 755 779 / helena.orpana@pp1.inet.fi
Harjoittelupaikka:  jäähallin painitila

Kuopion Kisa-Veikot
Jüri Mering
040 588 9504 / jyrimeringail.com tai kuopion.kisaveikot@gmail.com
Harjoittelupaikka: Sammakkolammen väestösuoja

Lahden Ahkera
Jukka-Pekka Malkamäki
045 648 8114 / jukka-pekka.malkamaki@live.com
Harjoittelupaikka: Ahkeran painisali

Lappeenrannan Työväen Urheilijat
Ilkka Lehikoinen
050 326 6988 / ilkkalehikoinen@hotmail.com
Harjoittelupaikka: Urheilutalo

Liperin Taimi
Pekka Laakkonen
040 847 9028 / liperintaimipaini@gmail.com
Harjoittelupaikat: Liperin painisali ja Paloaukean päiväkodin sali, Ylämylly

Pilkanmaan Pilke
Mika Peltola
040 556 2456 / mika.peltola@pp4.inet.fi
Harjoittelupaikka: Kuntotöyry

Popinniemen Isku
Kirsi Lohva
040 684 1616 / kirsi.lohva@gmail.com
Harjoittelupaikka: Karhulan kamppailukeskus

Simpeleen Vesa
Heikki Kärhä
050 520 7329 / heikki.karha@elisanet.fi
Harjoittelupaikka: Painisali, Simpeleentie 6

Spartacus Siilinjärvi
Arto Haukijärvi
040 544 1935
Harjoittelupaikka: Mantun talo

Varkauden Tarmo
Esa-Pekka Järvinen
046 851 5972 / esapekka71@gmail.com
Harjoittelupaikka: Liikuntatalon 3. krs painisali

Voikkaan Urheilu-Veikot
Pirkko Kohtala
040 526 3067 / pirkko.kohtala@pp.inet.fi
Harjoittelupaikat: Kuusankosken urheilutalo, Voikkaan seurantalo, Kouvolan jäähallin painisali, Kuntotöyry

Voikkaan Viesti
Veijo Vesterinen
0400 665 194 / veijo.vesterinen@pp.inet fi tai painijaosto@voikkaanviesti.fi
Harjoittelupaikka: Voikkaan seuratalo

Vuoksenniskan Vesa
Mika Hartikainen
040 738 9734 / mika.hartikainen@pp4.inet.fi
Harjoittelupaikka: Imatran urheilutalo



  • Suomi
  • English
  • X

    Menu

    X