Länsi-Suomen alue

ALUEPÄÄLLIKKÖ
Hannu Pärkkä
0500 368 694 / hannu.parkka@nanski.fi

ALUEVALMENTAJA
Ville Pasanen
040 568 7235 / ville.pasanen@kuortane.com

TUOMARIKOULUTTAJA
Mikko Saranpää
mikko.saranpaa@valio.fi

Tapahtumat 2020

Alueleirit


SEURAT

Alavuden Urheilijat
Hannu Putula
040 510 5965 / hannu.putula@proagria.fi
Harjoituspaikka: Kunto-Lutra

Harjun Woima Jyväskylä
Petra Riutta-aho
050 317 3692 / petra.loukiainen@gmail.com
Harjoituspaikat: Woimanpesä, Keski-Palokan koulu ja Puuppolan koulu

Ilmajoen Kisailijat
Jussi Ketonen
0400 541 480 / kessi.ketonen@gmail.com
Harjoituspaikka: Ilmajoki-halli

Jalasjärven Jalas
Markku Hietikko
0400 763 173 / markku.hietikko@netikka.fi
Harjoituspaikka: Kuplahallin painisali

Jyvässeudun Paini-Ässät
Hannu Kiminkinen
0500 279 926 / hannu.kiminkinen@co.inet.fi
Harjoituspaikka: Kuokkalan Graniitti

Jämsänkosken Jyry
Pekka Koljander
040 726 9283 / pekka.koljander@pp.inet.fi
Harjoituspaikka: Kauppakuja 1

Kauhajoen Karhu
Sari Setälä
040 704 7708 / sariset@gmail.com
Harjoituspaikka: Kauhajoen urheilutalo Virkku

Kokkolan Kipinä
Johanna Forsell
040 823 9964 / johanna.forsell@gmail.com
Harjoituspaikka: Ahertajantie 14, Kokkola

Kuortaneen Kunto
Ville Pasanen
040 568 7235 / ville.pasanen@kuortane.com
Harjoituspaikka: Kuortaneen Urheiluopisto

Kyrön Voima
Mika Häkki
040 748 1793 / kyvonpaini@gmail.com
Harjoituspaikka: Knaapilantie 8, Isokyrö

Laihian Luja
Toni Kurunsaari
0400 924 062 / toni.kurunsaari@gmail.com
Harjoituspaikka: Keskuskoulun liikuntasali

Lappajärven Veikot
Eija Mäntylä
045 133 1757 / eija.mantyla@jarvinet.fi / lavepaini@gmail.com
Harjoituspaikka: Järviseudun ammatti-instituutin voimailutilat

Lapuan Virkiä
Jari Vuorenmaa
050 557 2693 / jakke.vuorenmaa@hotmail.com
Harjoituspaikka: Lapuan urheilutalo

Muuramen Yritys
Ari Hakanen
040 762 7663 / maerkuz@hotmail.com
Harjoituspaikka: Muuramen kulttuurikeskus

Nurmon Jymy
Markus Koivisto
markus.koivisto@evl.fi
Harjoituspaikka: Nurmo-halli

Perhon Kiri
Matti Louhula
044 725 0655 / matti.louhula@kpedu.fi
Harjoituspaikka:

Peräseinäjoen Toive
Pekka Ahtiainen
040 706 2776 / painipedot@hotmail.com
Harjoituspaikka: Ritola-hallin painisali

Seinäjoen Paini-Miehet
Marko Autio
050 376 0501 / marko.autio@seinajoki.fi
Harjoituspaikka: Urheilutalo

Suolahden Urho
Timo Pitkänen
040 735 8210 / timoheikki.pitkanen@gmail.com
Harjoituspaikka: Voimailutalo

Teuvan Rivakka
Tomi Ristiluoma
046 923 1429 / tomi.ristiluoma@gmail.com
Harjoituspaikka:

Vaajakosken Kuohu
Mika Suhonen
0400 159 434 / mika.suho@gmail.com
Harjoituspaikka: Liikuntahallin painisali

Vaasan Toverit
Harri Vallin
0400 809 352 / vallin.harri@gmail.com
Harjoituspaikka: Teeriniemen väestösuoja

Vaasan Voima-Veikot
Johan Lundström
040 736 2158 / johan.lundstrom@)wartsila.com
Harjoituspaikka: Teeriniemen väestösuoja

Vieskan Voima
Lasse Vehmas
040 732 1697 / paini@vieskanvoima.fi
Harjoituspaikka: Suvannon painisali

Vähänkyrön Kisa
Hannu Saari
050 384 6267 / saari_hannu@hotmail.com

Vähänkyrön Viesti
Marko Haapamäki
050 550 6465 / marko.panhead@gmail.com
Harjoituspaikat: Isonkyrön uimahallin alakerta (ti) ja Toukolan painikämppä (to)

Ylistaron Kilpa-Veljet
Annina Rintamäki
041 435 8803 / ykvpaini45@gmail.com
Harjoituspaikka: Ylistaron yläkoulu

Äänekosken Huima
Eila Pasanen
040 832 9459 / eila.pasanen@msn.com
Harjoituspaikka:

  • Suomi
  • English
  • X

    Menu

    X