Pohjois-Suomen alue

ALUEPÄÄLLIKKÖ
Heli Moliis
0400 585 472 / heli.moliis@gmail.com

ALUEVALMENTAJAT
Antti Rasinkangas, kr
050 352 6654 / antti.rasinkangas@gmail.com

Kasper Törmälä, vp
0400 932 593 ja

Jonna Hirvonen, vp
044 992 2755 / hirvonen.jonnamiia@gmail.com

TUOMARIKOULUTTAJA
Janne Kärkkäinen
050 380 9046 / janne.karkkainen@inspecta.com

Tapahtumat 2019

Alueen toimintasuunnitelma 2019

Kadetticupin säännöt

PIstetilanne 16.11.2019: Kadetticupin pistetilanne / joukkuepistetilanne

Pohjoinen painipäivä Muhoksella 17.8.2019

SEURAT

Haukiputaan Heitto
Heli Roiha-Pietilä
0440 581 500 / heli.roihapietila@gmail.com
Harjoittelupaikka: Toimintakeskus Jatuli

Kajaanin Juntta
Pekka Moliis
040 725 7977 / pekka.moliis@kajaani.net
Harjoittelupaikka: Kajaanin kamppailusali

Kemin Into
Taito Ullakko
040 840 2460 / taito.ullakko@hotmail.com
Harjoittelupaikka: Tervahallin painisali, 3. krs.

Koskelankylän Riento
Petteri Moilanen
046 966 0345 / koskri.paini@gmail.com
Harjoittelupaikka: Koskelankylän Walon voimailusali

Lakeuden Paini
Wenche Lasanen
045 187 5979 / lakeudenpaini1@gmail.com
Harjoittelupaikka: Limingan liikuntahallin yläkerta

Lapin Lukko
Janne Salmela
040 589 0518 / salmelajanne@gmail.com tai lapinlukko@gmail.com
Harjoittelupaikka: Kamppailukeskus

Lapin Veikot
Jukka Hirvonen
0400 237 349 / jukka.hirvonen@kairiver.com
Harjoittelupaikka: Sodankylän liikuntahalli

Limingan Niittomiehet
Kari Isokoski
044 230 4346 / paini.lnm@gmail.com
Harjoittelupaikka: Limingan liikuntahalli

Muhoksen Voitto
Helena Kohtalo-Törmänen
040 556 4113 / tormanen@pp.nic.fi
Harjoittelupaikka: Muhoksen nuoriso-voimailutalo

Oulun Pyrintö
Mika Liimatainen
044 272 3052 / mikat.liimatainen@saunalahti.fi
Harjoittelupaikka: Värtön liikuntahalli

Saloisten Salama
Jukka Pahkamaa
0400 949 632 / jukka.pahkamaa@luukku.com
Harjoittelupaikka: Urheilutalo Raahela

  • Suomi
  • English
  • X

    Menu

    X