Vuosikalenteri 2022

  päivitetty 10.8.2022
Tammikuu
633. Loppiaispainit - PERUTTUIsokyrö (VäVi & KyVo)
8100. Valopainit, Roope Liinamaan muistopainit - PERUTTUMänttä-Vilppula (MäVa)
8KLL:n v. 2021 mestaruuskilpailut, vp - PERUTTUHelsinki
15Herman Kare-turnaus Kouvola (KoPa)
15Painikoulun ohjaajakoulutus - TÄYNNÄKajaani
22Ikäkausikilpailut - PERUTTULaihia (LaihLu)
29Kv. Taisto Kangasniemen XXIII muistopainit - PERUTTUTampere (TaPs)
Helmikuu
4-6Maajoukkueleiri, naiset/tytötKuortane
5Mannin matsit ja Länsi-Suomen aluemestaruuskilpailut, kr - PERUTTU Peräseinäjoki (PeTo)
11-13
Itä-Suomen ja Uudenmaan alueleiriPajulahti
12Juntan kv. ikäkausipainitKajaani (KaJu)
19Myhi-turnaus Ilmajoki (IK)
20-24
Himberg-teamin maajoukkueleiriKuortane
24-27UWW 1st Ranking SeriesIstanbul (TUR)
25-27Haastajaleiri, tytöt - PERUTTUKuortane
26Esko ja Raimo Taskisen muistopainitKemi (KI)
Maaliskuu
5OP Keski-Suomi painiturnausVaajakoski (VaaKu)
7-13U23 EM-kilpailutPlovdiv (BUL)
11-13Maajoukkueleiri, naiset/tytötKuortane
11-13Itä-Suomen ja Uudenmaan alueleiriPajulahti
12Barents Youth Wrestling tourmament Sodankylä (LapinV)
12-13OhjaajakoulutusviikonloppuJärvenpää
13-17Painin yläkoululeiriKuortane
19Eero Tapio -turnaus - PERUTTUHaukipudas (HaHe)
19Ikäkausipainit - PERUTTUAura (AuPs)
19Av. Uudenmaan aluemestaruuskilpailutVantaa (VaSa)
19Av. Itä-Suomen aluemestaruuskilpailut, kr Lappeenranta (LrTU)
26Ikäkausikilpailut - PERUTTUTampere (TaVo)
28-3.4.EM-kilpailutBudapest (HUN)
Huhtikuu
1-3Himberg-haastajaryhmän leiriKuortane
2Olavi Niemen muistopainitPori (PPM)
2Kotka-painit - PERUTTUKotka (PopI)
9U20 & U15 SM-kilpailut, krKokkola (KoKi)
9Helsingin Tarmon 90-vuotisjuhlapainit - PERUTTUHelsinki (HeTa)
10Kokko-Kalle GamesKokkola (KoKi)
10-13Painin alakoululeiriKuortane
15-17Itä-Suomen ja Uudenmaan alueleiriPajulahti
18-22Maajoukkueleiri, miehetKuortane
22-24Haastajaleiri, tytötKuortane
24U17 SM-kilpailut, krVantaa (YTK)
Toukokuu
2-6Vapaapainin maajoukkueleiri, kaikkiKuortane
6-7SM-kilpailut, krPorvoo (PoWe)
14XXVIII Ollin PainitKouvola (Pilke)
14-15U17 ja U20 PM-kilpailutTallinna (EST)
21-22KLL -painit, krLaihia
22-26Painin yläkoululeiriKuortane
28TWM ikäkausikilpailut Turku (TWM)
Kesäkuu
2-5UWW 3rd Ranking Series
10-12Training camp, tytötKuortane
11Veikko Rantanen -turnaus - PERUTTU Heinola (HI)
13-17Maajoukkueleiri, krKuortane
13-19U17 EM-kilpailutBukarest (ROU)
18Finlandia Freestyle CupJärvenpää (JäVo)
22-25UWW 3rd Ranking SeriesRooma (ITA)
27-3.7.U20 EM-kilpailutRooma (ITA)
Heinäkuu
2Av. kv. RuissalopainitTurku (TuTo)
9Av. TUL:n Rantapainin mestaruuskilpailutKorpilahti (JyPÄ)
15-25Himberg-teamin maajoukkueleiriKuortane
16-19U15 EM-kilpailutZagreb (CRO)
22PainigolfKuortane Golf
25-31U17 MM-kilpailutRooma (ITA)
30Kotkan Meripäivien RantapainitKotka (KPM)
Elokuu
12-14Itä-Suomen ja Uudenmaan avoin alueleiriPajulahti
13Av. Rantapainin SM-kilpailutHelsinki (HPM)
13-14OhjaajakoulutusJyväskylä
15-21U20 MM-kilpailutSofia (BUL)
19-21TyttöpainileiriJyväskylä
20Ikäkausikilpailut - PERUTTUVähäkyrö (VäVi)
27-28OhjaajakoulutusVaasa
Syyskuu
2-4Himberg-haastajaryhmän leiriKuortane
2-4Haastajaleiri, tytötKuortane
3-4SeuravalmentajapäivätKuortane
10XXXIX Kalle Mäkisen painit Turku (TWM)
10Tapsan painitMuhos (MuVo)
10-18MM-kilpailutBelgrad (SRB)
17Uolevi Setälän muistopainit ja Tre Female Wrestling tournamentTampere (Koovee)
17Kemi Cup Kemi (KI)
24NuorisoturnausIlmajoki (IK)
24Järvenpää Cup / Penan Painit Järvenpää (JäVo)
Lokakuu
1Lohi-painitKotka (PopI)
1Luoman CupYlistaro (YKV)
1Finlandia Freestyle Cup Hyvinkää (HyPk)
4-9VMM-kilpailutSofia (BUL)
8KLL-painit, vpHelsinki
10-14Vapaapainin maajoukkueleiri, kaikkiKuortane
14-16Itä-Suomen ja Uudenmaan alueleiriPajulahti
15Nepparin muistopainit Seinäjoki (SPM)
17-21Himberg-teamin maajoukkueleiriKuortane
17-23U23 MM-kilpailutPontevedra (ESP)
22Pertsan painit Sodankylä (LapinV)
22Av. Uudenmaan aluemestaruuskilpailutJanakkala (JPI)
29-30Miesten ja naisten sekä U17 SM-kilpailut, vpHelsinki (HPM)
Marraskuu
4-6Himberg-haastajaryhmän leiriKuortane
5VapaapainikilpailutLiminka (LNM)
12VVV CupVaasa (VVV)
18-20Haastajaleiri, tytötKuortane
19Tampere CupTampere (Koovee, TaPs ja TaVo)
26U15 ja U20 SM-kilpailut, vpJyväskylä (HWJ)
Joulukuu
2-4TyttöpainileiriVaasa
333. JoulumaapainitRovaniemi (LaLu)
3Lounais-Suomen av. aluemestaruuskilpailutTurku (TP, TuTo ja AuPs)
3Länsi-Suomen av. aluemestaruuskilpailut, vpVaasa (VaaTo)
10Arvo Haavisto -turnausIlmajoki (IK)
10-11Helsinki OpenHelsinki (HPM)
16-18Himberg-haastajaryhmän leiriKuortane
16-18Maajoukkueleiri, naiset/tytötKuortane
27-30Itä-Suomen ja Uudenmaan alueleiriPajulahti
  • Suomi
  • English
  • X

    Menu

    X