Vuosikalenteri 2023

TAMMIKUUpäivitetty 27.1.2023
2-6Miesten maajoukkueleiriKuortane
7100. Valopainit, Roope Liinamaan muistopainitMänttä-Vilppula (MäVa)
7Loppiaispainit - Nuorten Suomi CupMäntsälä (JäVo)
13-15Maajoukkueleiri, tytöt/naiset ja pojat/miehet, vpKuortane
14Herman Kare (UWW)Kouvola (KoPa)
14-15Pohjois-Suomi: I-tason koulutus 1/2Oulu
16-20Miesten maajoukkueleiriKuortane
21IkäkausipainitLaihia (LaihLu)
21-22Lounais-Suomi: I-tason koulutus 1/2Turku
27-29Himberg-haastajaryhmän leiriKuortane
28Kv. Taisto Kangasniemen XXIII muistopainit sekä TUL:n tyttöjen ja poikien mestaruuskilpailutTampere (TaPs)
29.-2.2.YläkoululeiriKuortane
HELMIKUU
4Kajaanin Juntan ikäkausipainitKajaani (KaJu)
10-12Haastajaleiri, tytötKuortane
10-12Av. Itä-Suomen ja Uudenmaan alueleiriPajulahti
11-12Itä-Suomi/Uusimaa: I-tason koulutus 1/2Pajulahti
18Kotka-painitKotka (PopI)
25Myhi-turnaus - Nuorten Suomi CupIlmajoki (IK)
25Av. Itä-Suomen aluemestaruuskilpailut, krLappeenranta (LrTU)
MAALISKUU
3Maajoukkueleiri, tytöt/naisetKuortane
4Raimo ja Esko Taskisen muistopainitKemi (KI)
4Lounais-Suomen, Uudenmaan ja Hämeen aluemestaruuskilpailut, krAura (AuPs)
4-5Länsi-Suomi: I-tason koulutus 2/2Seinäjoki
5-8AlakoululeiriKuortane
11Tampereen Voimailijoiden ikäkausikilpailutTampere (TaVo)
13-19U23 EM-kilpailutBukarest, Romania
18Mannin matsit - Länsi-Suomen aluemestaruuskilpailutPeräseinäjoki (PeTo)
18Lounais-Suomi: I-tason koulutus 2/2Pori
18Finlandia Freestyle CupTampere (PRDTRS & HPM)
25Eero Tapio-turnausHaukipudas (HaHe)
HUHTIKUU
1Olavi Niemen muistopainitPori (PPM)
1-2Pohjois-Suomi: I-tason koulutus 2/2Oulu
2-6YläkoululeiriKuortane
8Hyvinkää OpenHyvinkää (HyPk)
8Nepparin muistopainitSeinäjoki (SPM)
14-16Itä-Suomi: I-tason koulutus 2/2Lahti
15Ikäkausi-/nuorisokilpailut - Nuorten Suomi CupVantaa (VaSa)
15Av. E-P:n piirinmestaruuskilpailutNurmo (NJ)
17-23EM-kilpailutZagreb, Kroatia
22KLL-mestaruuskilpailut, krKokkola
28-30Haastajaleiri, tytötKuortane
29-30Häme: I-tason koulutus 2/2Tampere
TOUKOKUU
5-7U17 & U20 PM-kilpailutVilna, Liettua
6XXIX Ollin painitKuusankoski (Pilke)
6Uolevi Setälän muistopainitTampere (Koovee)
6-7Länsi-Suomi: I-tason koulutus 2/2Vaasa
10-14Maajoukkueleiri tytöt/naiset ja pojat/miehetKuortane
19-21SM-kilpailutapahtuma, kr + naiset yleinen sarjaKuortane (AU & KuKu)
KESÄKUU
8-11Av. Itä-Suomen ja Uudenmaan alueleiriPajulahti
9-11Training campKuortane
10Veikko Rantanen-turnausHeinola (HI)
10IkäkausipainitTurku (TWM)
12-18U17 EM-kilpailutTirana, Albania
17Finlandia Freestyle CupJärvenpää (JäVo)
26-2.7.U20 EM-kilpailutSantiago de Compostela, Espanja
HEINÄKUU
1Av. kv. Ruissalo-painitTurku (TuTo)
6-9U15 EM-kilpailutKaposvar, Unkari
8Av. TUL:n rantapainin mestaruuskilpailutJyväskylä (JyPÄ)
29Rantapainin SM-kilpailut - Kotkan Meripäivien rantapainitKotka (KPM)
31-6.8.U17 MM-kilpailutIstanbul, Turkki
ELOKUU
5Kokko Kalle Beach GamesKokkola (KoKi)
11-13Itä-Suomen ja Uudenmaan alueleiriPajulahti
14-20U20 MM-kilpailutVarsova, Puola
18-20Av. Himberg-haastajaleiri, tytöt- vapaa - kr.room. painiKuortane
19-20SeuravalmentajapäivätKuortane
SYYSKUU
9Kalle Mäkisen muistopainitTurku (TWM)
9Tapsan painitMuhos (MuVo)
16Ikäkausi-/nuorisokilpailutVantaa (VaSa)
16-24MM-kilpailutBelgrad, Serbia
23Lounais-Suomen, Hämeen ja Uudenmaan aluemestaruuskilpailut, vpRauma (RV)
30Järvenpää Cup / Penan painitJärvenpää (JäVo)
30NuorisoturnausIlmajoki (IK)
LOKAKUU
7Lohi-painitKotka (PopI)
10-15VMM-kilpailutLoutraki, Kreikka
14Finlandia Freestyle CupHyvinkää (HyPk)
20-22Itä-Suomen ja Uudenmaan alueleiriPajulahti
21Pertsan painitSodankylä (LapinV)
23-29U23 MM-kilpailutTampere
MARRASKUU
11VVV CupVaasa (VVV)
17-19SM-kilpailutapahtuma, vpPajulahti (MuRi)
24Tampere CupTampere (Koovee, TaVo & TaPs)
JOULUKUU
2-3Helsinki OpenHelsinki (HPM)
9Arvo Haavisto (UWW)Ilmajoki (IK)
16-17KLL-mestaruuskilpailut, vpJyväskylä
27-30Itä-Suomen ja Uudenmaan alueleiriPajulahti
  • Suomi
  • English
  • X

    Menu

    X