Alustava vuosikalenteri 2024

Tammikuupäivitetty 24.11.2023
2-5MJ-leiri, naiset+tytötKuortane
6LoppiaispainitJärvenpää (JäVo)
14-18YläkoululeiriKuortane
15-18YläkoululeiriPajulahti
20LaihLu:n ikäkausikilpailutLaihia (LaihLu)
26-28MJ-leiri, naiset+tytötKuortane
27Kv. Taisto Kangasniemen XXIV muistopainitTampere (TaPs)
Helmikuu
3Ikäkausikilpailut - Nuorten Suomi CupKajaani (KaJu)
9-11Alueleiri, Itä-Suomi ja UusimaaPajulahti
9-11Tyttöjen haastajaleiriKuortane
10Av. poikien ja tyttöjen E-P:n piirinmestaruuskilpailutAlavus (AU)
12-18EM-kilpailutBukarest (ROU)
24Myhi-turnaus - Nuorten Suomi CupIlmajoki (IK)
Maaliskuu
1-3Alueleiri, Itä-Suomi ja UusimaaPajulahti
1-3MJ-leiri, naiset+tytötKuortane
2TaVo:n ikäkausikilpailutTampere (TaVo)
9-10U17 SM-kilpailut, kr-np-vpIlmajoki (IK)
10-13AlakoululeiriKuortane
16Mannin matsit ja Länsi-Suomen aluemestaruuskilpailutPeräseinäjoki (PeTo)
23Nepparin muistopainitSeinäjoki (SPM)
23IkäkausikilpailutAura (AuPs)
Huhtikuu
4-7Euroopan OK-karsintaturnausBaku (AZE)
5-7Alueleiri, Itä-Suomi ja UusimaaPajulahti
5-7Tyttöjen haastajaleiriKuortane
6Nuorten Barentsin ikäkausikilpailutSodankylä (LapinV)
6NJ:n ikäkausikilpailutNurmo (NJ)
13U20 ja U15 SM-kilpailut, krTurku (TWM)
20Olavi Niemen muistopainitPori (PPM)
20Itä-Suomen av. aluemestaruuskilpailut, krLappeenranta (LrTU)
22-25YläkoululeiriKuortane
27KLL-painit, krVaasa
27Eero Tapio-turnausHaukipudas (HaHe)
Toukokuu
3-5U17 & U20 PM-kilpailutHelsingborg (SWE)
4XXX Ollin painitKuusankoski (Pilke)
9-12Maailman OK-karsintaturnausIstanbul (TUR)
11VaSa:n ikäkausikilpailut - Nuorten Suomi CupNurmijärvi (VaSa)
15-19U15 EM-kilpailutLoutraki (GRE)
20-26U23 EM-kilpailutBaku (AZE)
Kesäkuu
5-9MJ-leiri, U17 tytötKuortane
10-16U17 EM-kilpailutKuortane
15Freestyle CupJärvenpää (JäVo)
Heinäkuu
1-7U20 EM-kilpailutVarsova (POL)
Elokuu
5-11XXXIII kesäolympialaisetPariisi (FRA)
16-18Tyttöjen haastajaleiriKuortane
19-25U17 MM-kilpailutBuenos Aires (ARG)
29.8.-1.9.MJ-leiri, naiset+tytötKuortane
Syyskuu
2-8U20 MM-kilpailutPontevedra (ESP)
7Kalle Mäkisen muistopainitTurku (TWM)
14Järvenpää Cup / Penan muistopainitJärvenpää (JäVo)
15-19YläkoululeiriKuortane
21SM-kilpailut, krHelsinki (Haka)
27-29MJ-leiri, naiset+tytötKuortane
28NuorisoturnausIlmajoki (IK)
Lokakuu
8-13VMM-kilpailutPorec (CRO)
21-27U23 MM-kilpailutTirana (ALB)
26Pertsan painitSodankylä (LapinV)
Marraskuu
9VVV CupVaasa (VVV)
14-17MJ-leiri, naiset+tytötKuortane
15-17Alueleiri, Itä-Suomi ja UusimaaPajulahti
24-28YläkoululeiriKuortane
30JoulumaapainitRovaniemi (LaLu)
Joulukuu
7Arvo Haavisto-turnaus (UWW)Ilmajoki (IK)
13-15Tyttöjen haastajaleiriKuortane
27-30Alueleiri, Itä-Suomi ja UusimaaPajulahti
  • Suomi
  • English
  • X

    Menu

    X