Tuomarivalinnat 2020

Mikäli et pääse tulemaan kilpailuihin, niin ilmoita asiasta Joonas Hietalalle,
puh. 040 543 7624 tai joonashietala@hotmail.com (päivitetty 5.10.2020).

5.12.2020 Janakkala (JPI) – Kadettien SM-kilpailut, vp+np
Mika Vuori, valvoja
Anni Aalto, valvoja
Timo Utriainen
Kirsi Kylmäniemi
Sami Joutsijärvi
Veijo Länsikunnas
Petteri Syväterä
Hannu Vainionpää
Jukka Lehtinen
Petri Nieminen
?, ottelujärjestäjä

12. – 13.12.2020 Helsinki – KLL:n mestaruuskilpailut, vp
Joonas Hietala, valvoja
Mikko Saranpää, valvoja
Nabard Sidik Ali, ylituomari
Jukka Koivulahti, ylituomari
Antti Väntsi, ylituomari
Jussi Ruismäki
Juha Mikkonen
Hannu Vainionpää
Sami Joutsijärvi
Janne Kärkkäinen
Milad Gardniya
Jari Lönn
Jani Ala-Luhtala
Petri Nieminen
Jukka Lehtinen
Leevi Lindroos korotus III -> II
Jani Kinnari korotus III -> II
?, ottelujärjestäjä.

** ** **

11.1.2020 Kouvola (KoPa) – Herman Kare -turnaus, kr (UWW)
Valery Tsylents BLR, UWW:n valvoja
Joonas Hietala, SPL:n valvoja
Stevo Petrovic
Jari Koivusalo
Anni Aalto
Kirsi Kylmäniemi
Nabard Sidik Ali
Timo Utriainen
Esa Mäkinen, ottelujärjestäjä

14. – 18.1.2020 Rooma (ITA) – Matteo Pellicone -turnaus, Ranking series UWW
Matti Mäki-Töyli

18.1.2020 Porvoo (PoWe) – Suomen ja Viron yhteiset jun. mestaruuskilpailut, vp
Mika Vuori, valvoja
Anni Aalto, valvoja
Timo Utriainen
Kirsi Kylmäniemi
Anmar Al-Obaidi
Sanna Törhönen
Toni Stenberg
Jussi Ruismäki
Juha Mikkonen
Veijo Länsikunnas
Marko Kainulainen
Juha Kangasalusta
Jarkko Kangasniemi / Kalle Vanamo, ottelujärjestäjät

24. – 25.1.2020 Jyväskylä (VaaKu) – Miesten SM-kilpailut, kr
Joonas Hietala, valvoja
Mika Vuori, valvoja
Stevo Petrovic
Mikko Saranpää
Jali Kuronen
Anni Aalto
Timo Utriainen
Nabard Sidik Ali, perunut -> tilalle Sanna Törhönen
Jukka Koivulahti
Antti Väntsi
Jari Koivusalo
Anmar Al-Obaidi
Jari Erkkola, ottelujärjestäjä

31.1. – 1.2.2020 Wolfurt (AUT) – Flatz Open (UWW)
Kirsi Kylmäniemi

10.-16.2.2020 Rooma (ITA) – Sen. EM-kilpailut (UWW)
Stevo Petrovic

12.9.2020 Kouvola (VoVi) – Jun. + U15 SM-kilpailut, kr
Joonas Hietala, valvoja
Anni Aalto, valvoja
Timo Utriainen
Nabard Sidik Ali, perunut -> tilalle Mikko Saranpää
Kirsi Kylmäniemi
Jukka Koivulahti, perunut -> tilalle Anmar Al-Obaidi
Antti Väntsi
Sanna Törhönen
Toni Stenberg
Petteri Syväterä
Jani Ala-Luhtala
Jari Lönn
Hannu Vainionpää
Marko Kainulainen
Jussi Ruismäki
Juha Kangasalusta
Veijo Länsikunnas
Esa Mäkinen, ottelujärjestäjä

26.9.2020 Ilmajoki (IK) – Kadettien SM-kilpailut, kr
Mika Vuori, valvoja
Jali Kuronen, valvoja
Jari Koivusalo
Jukka Koivulahti
Toni Stenberg
Veijo Länsikunnas
Sami Joutsijärvi
Juha Mikkonen
Jari Lönn
Jani Ala-Luhtala
Jari Erkkola, ottelujärjestäjä

3.10.2020 Seinäjoki (YKV) – Senioreiden + U15 SM-kilpailut, vp+np
Joonas Hietala, valvoja
Matti Mäki-Töyli, valvoja
Mikko Saranpää
Anni Aalto, perunut -> tilalle Jali Kuronen
Kirsi Kylmäniemi
Miro Sidik Ali
Anmar Al-Obaidi
Sanna Törhönen
Petteri Syväterä
Hannu Vainionpää
Juha Mikkonen
Jussi Ruismäki
Janne Kärkkäinen
Marko Kainulainen
Juha Kangasalusta, perunut -> tilalle Jukka Koivulahti
Niina Laitio korotus II -> I
Saku Saranpää korotus II -> I
Jari Erkkola, ottelujärjestäjä

  • Suomi
  • English
  • X

    Menu

    X