Tuomarivalinnat 2021

Huom! Mikäli et pääse tulemaan kilpailuihin, niin ilmoita asiasta
Joonas Hietalalle, puh. 040 543 7624 tai joonashietala@hotmail.com (päivitetty 11.10.2021)

19.-24.10.2021 Loutraki (GRE) – Veteraanien MM-kilpailut (UWW)
Miro Sidik Ali
Jali Kuronen
Sami Joutsijärvi, korotus SPL I -> UWW III

23.10.2021 Porvoo (PoWe) – Seniorit (miehet/naiset) + U15 SM-kilpailut, vp.
24.10.2021 Porvoo (PoWe) – U20 (miehet/naiset) SM-kilpailut, vp.
Stevo Petrovic, valvoja
Mika Vuori, valvoja
Joonas Hietala
Anni Aalto
Jari Koivusalo, perunut -> tilalle Nabard Sidik Ali
Jali Kuronen
Kirsi Kylmäniemi
Jukka Koivulahti
Timo Utriainen
Jani Ala-Luhtala
Marko Kainulainen
Juha Kangasalusta
Janne Kärkkäinen, perunut -> tilalle Juha Mikkonen
Veijo Länsikunnas
Jari Lönn
Jussi Ruismäki
Toni Stenberg
Markus Jaakkola, korotus SPL II -> SPL I

1.-7.11.2021 Belgrad (SRB) – U23 MM-kilpailut (UWW)
Anni Aalto
Mika Vuori

20.-21.11.2021 Muhos (MuVo) – KLL:n mestaruuskilpailut, kr.
Joonas Hietala, valvoja
Mikko Saranpää, valvoja
Miro Sidik-Ali, ylituomari
Sanna Törhönen, ylituomari
Antti Väntsi, ylituomari
Jani Ala-Luhtala
Sami Joutsijärvi
Toni Stenberg
Janne Kärkkäinen
Jukka Lehtinen
Veijo Länsikunnas
Jari Lönn
Juha Mikkonen
Petri Nieminen
Hannu Vainionpää
Leevi Lindroos, korotus SPL III -> SPL II
Jani Kinnari, korotus SPL III -> SPL, perunut
Ruzi Abbassoy, korotus SPL III -> SPL II

4.12.2021 Ilmajoki (IK) – Arvo Haavisto turnaus (UWW)
Uwe Manz (GER), UWW:n valvoja
Mika Vuori, SPL:n valvoja
Matti Mäki-Töyli
Mikko Saranpää
Jali Kuronen
Jari Koivusalo
Anmar Al-Obaidi
Sanna Törhönen
Jukka Koivulahti
Antti Väntsi

11.12.2021 Ylivieska (ViVo) – U17 (pojat/tytöt) SM-kilpailut, vp.
Jari Koivusalo, valvoja
Anni Aalto, valvoja
Timo Utriainen
Sanna Törhönen
Antti Väntsi
Kirsi Kylmäniemi
Jukka Koivulahti
Sami Joutsijärvi
Tapio Olmala
Juha Mikkonen
Jussi Ruismäki
Petteri Syväterä
Hannu Vainionpää
Niina Laitio

** ** **

16. – 17.1.2021 Zagreb (CRO) – GP Zagreb Open (UWW)
Stevo Petrovic

18. – 21.3.2021 Budapest (HUN) – Euroopan Olympiakarsintaturnaus (UWW)
Stevo Petrovic

19.-25.4.2021 Varsova (POL) – Senioreiden EM-kilpailut (UWW)
Joonas Hietala
Mika Vuori

6.-9.5.2021 Sofia (BUL) – Maailman Olympiakarsintaturnaus (UWW)
Stevo Petrovic

17. – 23.5.2021 Skopje (MKD) – U23 EM-kilpailut (UWW)
Stevo Petrovic

27.-30.5.2021 Sofia (BUL) – U15 EM-kilpailut (UWW)
Anmar Al-Obaidi (korotus III -> II)

4.-6.6.2021 Bukarest (ROU) Dumitru Pirvulescu & Vasile Iorga, junioriturnaus (UWW)
Miro Sidik Ali

8.-13.6.2021 Varsova (POL) – Pytlasinski / Ziolkowski / Poland Open, RS (UWW)
Jali Kuronen

14.-20.6.2021 Samokov (BUL) – U17 EM-kilpailut (UWW)
Timo Utriainen (korotus II ->I)
Nabard Sidik-Ali (korotus II -> I)

28.6.-4.7.2021 Dortmund (GER) – U20 EM-kilpailut (UWW)
Mikko Saranpää
Mika Vuori

19.-25.7.2021 Budapest (HUN) – U17 MM-kilpailut (UWW)
Jari Koivusalo
Mika Vuori

1.-7.8.2021 Tokio (JPN) – Olympialaiset
Stevo Petrovic

16.-22.8.2021 Ufa (RUS) – U20 MM-kilpailut (UWW)
Jali Kuronen

28.8.2021 Kuortane (KuKu) – U17 SM-kilpailut, kr.
29.8.2021 Kuortane (KuKu) –
U20 + U15 SM-kilpailut, kr.
Matti Mäki-Töyli, valvoja 28.-29.8.
Anni Aalto, valvoja 28.8.
Mikko Saranpää, valvoja 29.8.
Kirsi Kylmäniemi
Timo Utriainen
Miro Sidik-Ali
Anmar Al-Obaidi
Marko Kainulainen
Juha Kangasalusta
Juha Mikkonen
Toni Stenberg
Niina Laitio
Hannu Vainionpää

10.-11.9.2021 Ilmajoki (IK) – Miesten SM-kilpailut, kr.
Mika Vuori, valvoja
Anni Aalto, valvoja
Stevo Petrovic
Joonas Hietala
Matti Mäki-Töyli
Mikko Saranpää
Jali Kuronen
Jari Koivusalo
Kirsi Kylmäniemi
Timo Utriainen
Nabard Sidik-Ali
Antti Väntsi
Jukka Koivulahti

17.-18.9.2021 Nykobing F. (DEN) – Thor Masters (UWW)
Sanna Törhönen

18.-19.9.2021 Riika (LAT) – V. Freidenfelds Cup (UWW)
Timo Utriainen

  • Suomi
  • English
  • X

    Menu

    X