Tuomarivalinnat 2022

Mikäli et pääse tulemaan kilpailuihin, niin ilmoita asiasta Joonas Hietalalle, puh. 040-5437624 tai joonashietala@hotmail.com. (7.12.2021/päivitetty 20.6.)

27.6.–3.7.2022 Rooma (ITA) – U20 EM-kilpailut (UWW)
Jali Kuronen

16.–19.7.2022 Zagreb (CRO) – U15 EM-kilpailut (UWW)
Nabard Sidik Ali
Sanna Törhönen (korotus UWW III -> UWW II)

19.–24.7.2022 Varsola (POL) – Poland Open, Ziolkowski, Pytlasinski (UWW)
Anmar Al Obaidi

25.–31.7.2022 Rooma (ITA) – U17 MM-kilpailut (UWW)
Jari Koivusalo

5.-6.8.2022 Birmingham (GBR) – Commonwealth Games
Anni Aalto, UWW:n nimeämä tuomari

15.–21.8.2022 Sofia (BUL) – U20 MM-kilpailut (UWW)
Anni Aalto, UWW:n nimeämä tuomari

20.–21.8.2022 Druskininkai (LTU) – Druskininkai Cup (UWW)
Miro Sidik Ali

10.–18.9.2022 Belgrad (SRB) – Senioreiden MM-kilpailut (UWW)
Joonas Hietala, UWW:n nimeämä tuomari

4.–9.10.2022 Sofia (BUL) – Veteraanien MM-kilpailut (UWW)
Mika Vuori

30.9.–1.10.2022 Nykobing Falster (DEN) – Thor Masters -turnaus (UWW)
Joonas Hietala, UWW valvoja

17.–23.10.2022 Pontevedra (ESP) – U23 MM-kilpailut (UWW)
xx


8.1.2022 Helsinki (HPM) – KLL:n v. 2021 mestaruuskilpailut, vp – KILPAILUT ON PERUTTU
Stevo Petrovic, valvoja
Jali Kuronen, valvoja
Joonas Hietala, ylituomari
Mika Vuori, ylituomari
Jari Koivusalo, ylituomari
Sanna Törhönen, ylituomari
Antti Väntsi, ylituomari
Anmar Al-Obaidi, ylituomari
Kirsi Kylmäniemi
Timo Utriainen
Anmar Al-Obaidi
Toni Stenberg
Marko Kainulainen
Juha Kangasalusta
Jussi Ruismäki
Juha Mikkonen
Markus Jaakkola
Niina Laitio
Jukka Lehtinen
Petteri Syväterä
Veijo Länsikunnas
Leevi Lindroos, korotus SPL III -> II
Jani Kinnari, korotus SPL III -> II

15.1.2022 Kouvola (KoPa) – Herman Kare -turnaus, kr (UWW)
Davor Petanjek (CRO), UWW:n valvoja
Stevo Petrovic, SPL:n valvoja
Joonas Hietala
Mika Vuori
Jari Koivusalo
Kirsi Kylmäniemi
Timo Utriainen
Antti Väntsi

Perunut: Anni Aalto

29.–30.1.2022 Zagreb (CRO) – Grand Prix Zagreb Open (UWW)
Stevo Petrovic

17.–20.2.2022 Veliko Tarnovo (BUL) – Nikola Petrov – Dan Kolov (UWW)
Matti Mäki-Töyli

24.–27.2.2022 Istanbul (TUR) – Yasar Dogu, Vehbi Emre & Hamit Kaplan -turnaus,
Ranking series (UWW)

Joonas Hietala

7.–13.3.2022 Plovdiv (BUL) – U23 EM-kilpailut (UWW)
Mikko Saranpää

28.3.–3.4.2022 Budapest (HUN) – Senioreiden EM-kilpailut (UWW)
Stevo Petrovic
Joonas Hietala
Anni Aalto

9.4.2022 Kokkola (KoKi) – U20 + U15 SM-kilpailut, kr
Anni Aalto, valvoja, perunut -> tilalle Jari Koivusalo
Mikko Saranpää, valvoja
Kirsi Kylmäniemi
Jukka Koivulahti
Antti Väntsi
Jani Ala-Luhtala
Marko Kainulainen
Juha Kangasalusta, perunut -> tilalle Miro Sidik Ali
Janne Kärkkäinen, perunut -> tilalle Nabard Sidik Ali
Niina Laitio
Veijo Länsikunnas
Jari Lönn
Juha Mikkonen, perunut -> tilalle Timo Utriainen
Jussi Ruismäki
Toni Stenberg
Petteri Syväterä
Hannu Vainionpää

Su 24.4.2022 Vantaa (YTK) – U17 SM-kilpailut, kr
Joonas Hietala, valvoja
Matti Mäki-Töyli, valvoja, perunut -> tilalle Stevo Petrovic
Miro Sidik Ali, perunut -> tilalle Kirsi Kylmäniemi
Sanna Törhönen
Toni Stenberg
Petteri Syväterä
Jani Ala-Luhtala
Jari Lönn
Markus Jaakkola
Marko Kainulainen

6.–7.5.2022 Porvoo (PoWe) – Senioreiden SM-kilpailut, kr
Stevo Petrovic, valvoja
Mika Vuori, valvoja
Joonas Hietala
Anni Aalto
Matti Mäki-Töyli
Mikko Saranpää
Jali Kuronen
Kirsi Kylmäniemi
Timo Utriainen
Nabard Sidik Ali
Sanna Törhönen
Antti Väntsi

11.–15.5.2022 Bukarest (ROU) – Constantin Alexandru & Ioan W. Popovici
Niina Laitio, korotus SPL I -> UWW III

12.–15.5.2022 Tirana (ALB) – Muhamet Malo-turnaus (UWW)
Stevo Petrovic, UWW valvoja

14.–15.5.2022 Tallinna (EST) – U17 ja U20 PM-kilpailut
Jali Kuronen
Timo Utriainen

14.–22.5.2022 Normandia (FRA) – Gymnasiadit
Kirsi Kylmäniemi

19.–22.5.2022 Bukarest (ROU) – Dumitru Pirvulescu & Vasile Iorga (UWW)
Mikko Saranpää

21.–22.5.2022 Laihia (LaihLu) – KLL:n mestaruuskilpailut, kr.
Joonas Hietala, valvoja
Matti Mäki-Töyli, valvoja
Timo Utriainen, ylituomari
Jukka Koivulahti, ylituomari
Toni Stenberg, ylituomari
Jani Ala-Luhtala
Juha Mikkonen
Jussi Ruismäki
Marko Kainulainen
Juha Kangasalusta
Niina Laitio
Mika Koivulahti
Ruzi Abbassoy
Artturi Mamia
Saku Saranpää
Kalle Uotinen

3.–5.6.2022 Riika (LAT) – V. Freidenfelds Cup (UWW)
Sanna Törhönen

13.–19.6.2022 Bukarest (ROU) – U17 EM-kilpailut (UWW)
TImo Utriainen (korotus UWW II -> UWW I)

  • Suomi
  • English
  • X

    Menu

    X