Tuomarivalinnat vuodelle 2023

Mikäli et pääse tulemaan kilpailuihin, niin ilmoita asiasta Joonas Hietalalle,
puh. 040 543 7624 tai
joonashietala@hotmail.com. (26.1.2023)

Huom! Vuodesta 2023 alkaen, Painiliitto nimeää KLL:n mestaruuskilpailuihin ainoastaan valvojat ja mattojen ylituomarit. Järjestävä seura on vastuussa muiden tuomareiden hankkimisesta (suositus:
minimimäärä 4 tuomaria per matto + 1 nimetty ylituomari). Poikkeuksena kuitenkin KLL:n mestaruuskilpailuihin nimetään ne tuomarit, jotka ovat korotuksella. Korotuksella oleville tuomareille ei makseta matkakorvauksia.

1.–5.2.2023 Zagreb (CRO) – Zagreb Open, Ranking Series (UWW)
Mikko Saranpää

2.–5.3.2023 Sofia (BUL) – Dan Kolov & Nikola Petrov (UWW)
Sanna Törhönen

13.–19.3.2023 Bukarest (ROM) – U23 EM-kilpailut (UWW)
Jali Kuronen

24.–25.3.2023 Nykobing Falster (DEN) – Thor Masters (UWW)
Niina Laitio

17.–23.4.2023 Zagreb (CRO) – Senioreiden EM-kilpailut (UWW)
Joonas Hietala

22.–23.4.2023 Kokkola (KoKi) – KLL:n mestaruuskilpailut, kr.
Matti Mäki-Töyli, valvoja
Mika Vuori, valvoja
Timo Utriainen, ylituomari
Miro Sidik Ali, ylituomari
Anmar Al-Obaidi, ylituomari
Joonas Ruotsalainen, SPL III -> SPL II

5.–7.5.2023 Vilna (LTU) – U20 & U17 PM-kilpailut
Miro Sidik Ali
Anmar Al-Obaidi

19.–21.5.2023 Kuortane (AU + KuKu) – SM-kilpailutapahtuma, kr + naiset yleinen sarja
Joonas Hietala, valvoja
Jali Kuronen, valvoja
Mikko Saranpää
Matti Mäki-Töyli
Timo Utriainen
Mika Vuori
Anmar Al-Obaidi
Sanna Törhönen
Antti Väntsi
Markus Jaakkola
Marko Kainulainen
Juha Kangasalusta
Toni Stenberg
Hannu Vainionpää

12.–18.6.2023 Tirana (ALB) – U17 EM-kilpailut (UWW)
Nabard Sidik Ali

26.6.–2.7.2023 Santiago De Compostela (ESP) – U20 EM-kilpailut (UWW)
Timo Utriainen

6.–9.7.2023 Kaposvar (HUN) – U15 EM-kilpailut (UWW)
Mika Vuori

31.7.–6.8.2023 Istanbul (TUR) – U17 MM-kilpailut (UWW)
Mikko Saranpää

14.–20.8.2023 Varsova (POL) – U20 MM-kilpailut (UWW)
Jali Kuronen

16.–24.9.2023 Belgrad (SRB) – Senioreiden MM-kilpailut (UWW)
xxx

10.–15.10.2023 Loutraki (GRE) – Veteraanien MM-kilpailut (UWW)
Mika Vuori

23.–29.10.2023 Tampere (FIN) – U23 MM-kilpailut (UWW)
Matti Mäki-Töyli
Mikko Saranpää
Jali Kuronen
Timo Utriainen

17.–19.11.2023 Pajulahti (MuRi) – SM-kilpailutapahtuma, vp.
Mikko Saranpää, valvoja
Nabard Sidik Ali, valvoja
Anmar Al-Obaidi
Miro Sidik Ali
Jukka Koivulahti
Niina Laitio
Stevo Petrovic
Jani Ala-Luhtala
Mika Koivulahti
Veijo Länsikunnas
Jari Lönn
Juha Mikkonen
Saku Saranpää
Petteri Syväterä

9.12.2023 Ilmajoki (IK) – Arvo Haavisto -turnaus, kr. (UWW)
xxx, UWW:n valvoja
xxx, SPL:n valvoja
Jali Kuronen
Matti Mäki-Töyli
Miro Sidik Ali
Anmar Al-Obaidi
Jukka Koivulahti
Niina Laitio

16.–17.12.2023 Jyväskylä (JyPÄ & VaaKu) – KLL:n mestaruuskilpailut, vp.
Joonas Hietala, valvoja
Mika Vuori, valvoja
Sanna Törhönen, ylituomari
Stevo Petrovic, ylituomari
Antti Väntsi, ylituomari
Aki Karppinen, korotus SPL II -> SPL I
Artturi Mamia, korotus SPL II -> SPL I
Kasperi Karppinen, korotus SPL III -> SPL II


14.1.2023 Kouvola (KoPa) – Herman Kare -turnaus, kr. (UWW)
Ferenc Gyarmati (ROU), UWW:n valvoja
Stevo Petrovic, SPL:n valvoja
Jali Kuronen
Nabard Sidik Ali
Mika Vuori
Sanna Törhönen
Antti Väntsi

  • Suomi
  • English
  • X

    Menu

    X